andra
10 بهمن 1401 - 15:03

نخستین نمونه قطار ملی مترو فروردین به حرکت درمی‌آید

تست‌های باقی‌مانده قطار ملی مترو به منظور اخذ تاییدیه مراجع بین‌المللی در حال انجام بوده و پیش‌بینی می‌شود فروردین ماه سال ۱۴۰۲ نخستین نمونه این قطار با سطح داخلی‌سازی ۸۵ درصد به حرکت درآید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هرمزی؛ مدیرعامل شرکت مترو تهران اظهار کرد: پروژه طراحی و ساخت قطار ملی مترو، مراحل پایانی اخذ تاییدیه‌های لازم را سپری کرده و با پشت سرگذاشتن 6 تست باقی‌مانده در روزهای پایانی سال جاری، امیدواریم از ابتدای سال آینده بتوان شاهد حرکت آزمایشی آن در مسیر خط فرودگاه امام خمینی(ره) باشیم.

مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به تست‌های اخیر قطار ملی مترو افزود: در هفته جاری، شاهد انجام تست رانش و ترمز بودیم و البته تست گاباری را نیز در دستور کار داریم. خوشبختانه مراحل مربوط به تایید بخش‌ها و تجهیزات مختلف قطار مذکور طبق برنامه زمان‌بندی صورت پذیرفته و پس از اخذ تاییدیه‌های نهایی از شرکت مشاور اروپایی، امکان تولید انبوه آن طبق قرارداد منعقد شده برای ساخت 105 دستگاه قطار توسط شرکت واگن‌سازی تهران فراهم خواهد شد تا بخشی از نیازهای ناوگان حمل و نقلی شبکه مترو پایتخت، از این طریق و طی سال‌های پیش‌رو تامین شود.

براساس این گزارش پروژه طراحی و ساخت قطار ملی مترو (با سطح داخلی‌سازی 85 درصد) یکی از ثمرات نهضت داخلی‌سازی تجهیزات صنعتی مورد استفاده در کشور است که با به ثمر نشستن آن، یکی از زیرساخت‌های اصلی بهره‌وری حداکثری از شبکه حمل و نقل ریلی درون‌شهری در تمام کلانشهرهای صاحب مترو کشور، طی فرآیند تولید انبوه آن و با تکیه بر تولیدات داخلی و البته هزینه کمتر و دسترسی آسان‌تر، فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1007686