andra
10 بهمن 1401 - 14:43

آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد دانشکده صدا و سیمای قم برگزار می‌شود

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم با اشاره به برگزاری آزمون ارشد اختصاصی این دانشکده گفت: این آزمون با حضور خواهران و برادران طلاب سطح دو حوزه و کارشناسی موسسات آموزش عالی حوزوی در اردیبهشت سال 1402 برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، کمال اکبری رئیس دانشکده صدا و سیمای مرکز قم صبح امروز در نشست خبری برگزاری آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ که در سالن جلسات این دانشکده برگزار شد، طی سخنانی اظهارکرد: این دانشکده از سال ۱۳۷۶ با هدف تربیت نیروی متخصص و کارآمد از بین طلاب و فضلای حوزه علمیه تاسیس شد تا بتواند با استفاده از این ظرفیت کمک موثری به تولیدات صدا و سیما داشته باشد.

وی ادامه داد: دانشجویان در این دانشکده در ۴ رشته علوم ارتباطات اجتماعی، دین و رسانه، تولید سیما و ادبیات نمایشی (با محوریت فیلم‌نامه نویسی) مشغول به تحصیل هستند؛ هدف ما این است که بتوانیم بهترین نیروها را جذب کنیم و پرورش دهیم.

رئیس دانشکده صداوسیمای مرکز قم تصریح کرد: امروز رسانه‌ها مهم‌ترین ابزار برای پیش بردن اهداف یک حکومت هستند؛ کشور ما نیز با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها باید به‌دنبال این باشد تا ارزش‌های انقلاب اسلامی و منافع جمعی ملت‌ها را بازنشر دهیم. دانشکده صدا و سیما نیز در راستای این اهداف اقداماتی را انجام دهد.

اکبری با اشاره به تعداد دانشجوی درحال تحصیل این دانشکده خاطرنشان کرد: باتوجه به برنامه‌ای که داریم سالیانه ۸۰ الی ۱۰۰ دانشجو در این مجموعه تحصیل می‌کنند؛ تا به امروز حدود ۶۰۰ نفر در رشته‌های مختلف در این دانشکده فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی در خصوص برگزاری آزمون اختصاصی کارشناسی ارشد این دانشکده عنوان کرد: مطابق برنامه آموزشی که برای خودمان تعریف کرده‌ایم؛ این آزمون ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال۱۴۰۲ از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود. هدف ما از برگزاری این آزمون ایجاد رقابت سالم بین مخاطبان هدفمان است.

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم در ادامه بیان کرد: این آزمون از میان برادران و خواهران طلبه سطح ۲ حوزه‌های علمیه و کارشناسی موسسات آموزش عالی حوزوی برگزار خواهد شد؛ دانشجویان پذیرش شده می‌توانند در این دانشکده از امتیازات رفاهی دانشجویی، تحصیل رایگان و کمک‌هزینه تحصیلی بهره ببرند.

اکبری با اشاره به زمان ثبت نام این آزمون اذعان کرد: ثبت نام این آزمون چند روزی است که شروع شده و تا ۳۰ بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت، برنامه‌ای برای تمدید زمان ثبت نام نداریم و از عزیزان درخواست داریم فرصت ثبت نام را برای روز‌های پایانی نگذارند.

وی تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های مهم تحصیل در دانشکده این است که بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد طلاب می‌توانند با توجه به تخصص خود در بدنه صدا و سیمای کشور، استان‌ها و یا مراکز مختلف مشغول به فعالیت شوند. البته این تعهد را باید بدهند که بعد از فارغ تحصیلی در بخش‌های مختلف صدا و سیما خدمت کنند.

رئیس دانشکده صدا و سیمای قم در پایان عنوان کرد: افراد برای کسب اطلاعات  بیشتر می‌توانند به سایت Qomirib.ac.ir مراجعه یا با شماره ۰۲۵۳۲۹۰۴۰۶۶ تماس حاصل کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۰

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007629